שותפים

| |

עדויות

יום רביעי, 30 נובמבר -0001

עדויות השותפים

שיתוף הפעולה בין בית קובי ומירס
 

בית קובי שם לעצמו למטרה להיות בית הפועל למען חיילים בודדים, עולים חדשים וכן ישראלים הסובלים ממצוקה בביתם, וכאלה לדאבוננו לא חסרים. זהו מיזם ערכי המשלב עליה לארץ, שירות צבאי פעיל ותמיכה אזרחית ישירה להמשך החיים בישראל. חשיבה מרחבית ועמוקה זו היא שבעצם מאפיינת את פעילות העמותה
מאוד קל לתת לחייל הבודד מענה לצרכים חומריים, אולם אם ההשקעה היא לטווח ארוך, מתוך רצון להשאיר את העולים החדשים בארץ ולאפשר לחיילים הבודדים הישראלים קיום מערך חיים נאות, הרי שיותר חשוב להעניק לחייל הבודד את הכלים הנכונים, מבחינה רגשית וערכית בכדי שיוכל להתמודד ולהשתלב בתוך מערכי החיים המצפים לו בישראל.
בית-קובי מעניק את כל אותם צרכים שהזכרתי כיוון שההשקעה שם היא לטווח ארוך.
ובאשר למירס, לאחר שנות פעילות רבות בשוק התקשורת אין ספק באשר לתרומה של החברה למגזר הבטחוני. הבנו כי ראוי שהקשר עם ציבור לקוחות זה, חיילים בודדים ומפקדים, יקבל זווית נוספת. כך בחרה מירס להיות שותפה מלאה עם עמותת בית-קובי, המייצגת בפועלה את תמצית הישראליות: צבא, עליה, חברה.

בשלבים הראשונים, מיד לאחר הקמתה של העמותה, בחרנו ללוות אותה בהתאם לצורכי השעה. במסגרת השותפות באחריות חברתית עם העמותה, רתמה מירס מנהלים ועובדים בתחומי עיסוק ייחודיים בחברה על כישוריהם (חלקם מלווים את מטה העמותה עד היום) בכדי לתת סיוע מטה מלווה באופן נקודתי. בתחילת הדרך נרתמו חלק מן העובדים לסייע בבניית תכנית שנתית, תקציב, שיתוף ידע בתהליכי לוגיסטיקה ורכש, מערכות מידע, גיוס טלמרקטינג החברה למבצעים ממוקדים, שיווק תקשורת ועוד.
אט אט ובעצם די במהרה חוזק הקשר וכיום, מעורבות מירס בעשייה המשותפת עם העמותה אינה מתבטאת רק במבצע כזה או אחר למען החיילים הבודדים כי אם בקשר רצוף של עובדי החברה עם אנשי העמותה. זהו קשר היוצק תוכן אמיתי למילה שותפות וכולל ייזום פעילויות חדשות, הקמה והשתתפות בועדות היגוי לפרויקטים מיוחדים, מבצעי התגייסות (גם של הרגע האחרון) מתוך מטרה לענות על הנדרש ועוד. קשר אינטנסיבי זה משמש למעשה אבן בוחן חשובה למדד הרצינות של החברה ולערך "אחריות חברתית" בו אנו דוגלים.

במקביל, במהלך חמש השנים הראשונות מאז הקמתה של העמותה, ליוו מתנדבי מירס, לראשונה בצה"ל, יחד עם מתנדבי בית קובי ומייסדיה את החיילים הבודדים בנקודות ציון משמעותיות במסלול הצבאי: מיום הורים דרך טקס ההשבעה , סיום מסע כומתה, ועד סוף מסלול –חורף קיץ איתם בשטח.

בצד אלה מקיימת החברה מסורת בת חמש שנים עם העמותה: מסע הג'יפים לחיילים הבודדים של עמותת בית-קובי. לאירוע זה נרתמים עובדי החברה כשותפים מלאים לעמותה בחשיבה בתכנון ובמימוש מסע מודרך וכייפי בשבילי הארץ, וכן בגיוס מדריכים , גיוס ג'יפים ורכבי 4X4 מתוך החברה ומחוצה לה, גיוס מתנדבים, עזרה לוגיסטית במהלך האירוע בשטח ועוד.

בשנתיים האחרונות ממקדת החברה את הדגש בשותפות החברתית שיש לה עם בית קובי בפיתוח תחומי תוכן חדשים הנמצאים על האג'נדה החברתית כגון עידוד לשירות משמעותי בצה"ל וכדומה. זאת בצד תמיכת מטה אד הוק ותמיכה שוטפת בצרכי התקשוב של העמותה –תקשורת ומערכות המידע שלה.

חברת מירס תומכת במספר עמותות מזה שנים. מדיניות קשרי הקהילה של החברה שמה דגש מרכזי על עידוד התנדבות עובדים בפעילות משמעותית התומכת באוכלוסיות בעלות צרכים שונים. הייחודיות של שיתוף הפעולה עם בית קובי הינה תחושת השותפות מתחילת דרכה של העמותה, סוג של חלוציות משהו, תחושת START-UP עקב בצד אגודל מצעדיה הראשונים של העמותה ולאורך דרכה. מרקם יחסים יחודי זה בצד המטרה החברתית-חיילים בודדים- יצרו BUZZ ארגוני עוצמתי עד כדי כך שבקרב עובדי מירס "במשאל מסדרונות" אקראי בית קובי עולה כעמותה החברתית העיקרית בה תומכת החברה..

המקום, על קסמו, מגוון פעולותיו, צניעותו ואיכות אנשיו, מאפשר למירס לקיים את אותה מערכת ערכים אשר הצבנו לעצמנו כחברת תקשורת הפועלת בתוככי החברה הישראלית מדן ועד אילת. למי שיוצא להיות במקום ולראות את החיילים הבודדים בשמחתם יוכל להבין את גודל המעשה של בית קובי.דרך בית קובי אנו מעצימים את המהות החברתית עליה, לדעתי, מושתתת מדינה: כוח רצון, התמדה, שיתוף פעולה, התנדבות ועזרה למי שזקוק לה.

במירס, קיים DNA אנושי מיוחד במינו המוצא את ביטויו בהתגייסות אנושית מופלאה לצו השעה. הביטוי השגור בארגון אומר כי "תקשורת טובה מתחילה באנשים טובים". כך גם באשר למערכת היחסים החברתית של הארגון עם העמותות והגופים עימם הוא פועל.
ציפייתי מהקשר בעתיד עם עמותת בית קובי הוא בעצם לשמור על סוד הקסם שבמרקם יחסים מופלא זה המתקיים בין העמותה לארגון. אני מאמינה שניתן לעשות כן באמצעות פיתוח דרכי נתינה נוספות וחדשות שיאפשרו ליותר ויותר עובדים להיות שותפים למעשה.

 

מדבריו של יורם אלישר (הבעלים של מ.ח. אלישר)

 

לפני מספר שנים חיפשנו גורם באמצעותו נוכל לשלב מתנדבים מקרב עובדי החברה, בפעילות קהילתית, בנוסף למתן תרומה כספית. הגענו לבית קובי באמצעות מכר משותף ולאחר שפגשנו את אביבה וציוותה בבית קובי חשנו כי מצאנו דבר מיוחד – מקום בו כל מתנדב יכול לקיים קשר תומך עם חיילים בודדים ברוחו של קובי הי"ד.

תחום שיתוף הפעולה העיקרי של החברה עם בית קובי הוא בפרויקט "ליווי חטיבה". במסגרת זו, מתנדבי החברה מלווים חיילים בודדים מחטיבת גבעתי לאורך מסלול שירותם בחטיבה, פוגשים אותם באירועים וטקסים ומעניקים להם מעין "תשומת לב הורית", שחסרה להם כל כך בנסיבות אלה.

לחברה קשרים ופעילות גם עם מוסדות אחרים. כולם חשובים. בית קובי ייחודי בכך שהוא מממש דווקא חזון של אדם שהיה "מפקד וחייל מהשורה". לא גנרל, שכבר ראה ויודע הכל. חייל פשוט, שמגובה מבטו ואנושיותו ראה שלמרות המשאבים הניכרים, המנגנונים והשיטות, הטיפול בחיילים הבודדים בצה"ל חסר ומה שחסר אינו נוגע דווקא לכסף ומשאבים. העובדה הטראגית, שאת חזונו של קובי מממשת אימו אביבה, המוסיפה את תעצומות אימהותה, רק מחדדת את ייחודיותו של בית קובי כמקום משלים לממסד הצה"לי העצום.

הדבר החשוב לי ביותר הוא שבית קובי יקיים את אשר הוא הבטיח לעצמו לקיים. בהקשר זה אין לי כל ספקות רק דברי שבח. אבל אני אינני לעדות אלא החיילים ומפקדיהם.

 

© כל הזכויות שמורות לבית קובי 2021